У школе працуе 6 настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры. Усе педагогі маюць вышэйшую адукацыю. Сярод іх 4 настаўнікі вышэйшай, 1 першай, 1 другой кваліфікацыйнай катэгорыі.

“Праз далучэнне да роднай мовы і літаратуры дапамагчы вучням выпрацаваць жыццёвы экзамен на чалавечнасць”, - наша педагагічнае крэда.

На сваіх уроках настаўнікі актыўна выкарыстоўваюць разнастайныя метады і прыёмы сучасных тэхналогій, выбіраюць цікавыя формы правядзення ўрокаў, даюць магчымасць вучням быць не пасіўнымі слухачамі, а актыўнымі ўдзельнікамі адукацыйнага працэсу, чым выклікаюць цікавасць да вывучэння роднай мовы.

Паспяхова арганізавана настаўнікамі і пазакласная работа, якая спрыяе выхаванню павагі і любові да роднай мовы, культуры, спадчыны беларускага краю, а таксама і павышае якасць ведаў вучняў.

Прага настаўнікаў да творчасці, багатая фантазія, высокі прафесійны ўзровень заахвочваюць школьнікаў ствараць новае, непаўторнае. Такая зваротная сувязь забяспечвае плённае супрацоўніцтва паміж педагогамі і вучнямі.